Krepšelis

close
Krepšelis tuščias

Kelionės

RŪŠIUOTI PAGAL:
Kelionės ir viešbučiai > Kelionės

Ar turite savo svajonių šalį? Žinoma, kad turite! Šiandien nesudėtingai pasiekiami net atokiausi pasaulio kampeliai, todėl visiškai neįžūlu svajoti nuskristį į Maroką, Izraelį, Japoniją, JAV, Armėniją, Uzbekistaną, Sakartvelą, Tailandą ar net Indoneziją. Padėsime Jums pasiekti net ir tolimiausiame Pasaulio kampelyje esančią Jūsų svajonę! O gal mieliau praleistumėte savaitę po Turkijos ar Egipto saule su „viskas įskaičiuota" maitinimu? Galėsite rinktis Jums patogiausią kelionės datą, griebti paskutinės minutės pasiūlymą ar susiplanuoti atostogas už keleto mėnesių. Kiekviename Grupinis.lt pasiūlyme rasite išsamų kelionės aprašymą, o kilus klausimams, visada maloniai prašome kreiptis. Nuspręskite, kokios kelionės norėsite – pažintinės ar poilsinės, o gal pakaks savaitgalio išvykos po Lietuvą ar netolimąjį užsienį? Kiekviena kelionė – tai galybė naujų atradimų ir įspūdžių, tad leiskitės į savo svajonės paieškas jau šiandien!

KOKIĄ KELIONĘ RINKTIS – PAŽINTINĘ AR POILSINĘ?

Rinkdamiesi kelionę, pirmiausia turite atsakyti sau į klausimą, ar atostogų metu norite gerai pailsėti, ar kuo daugiau pamatyti ir pažinti svečią šalį. Norintys pailsėti, be abejo, turėtų rinktis poilsinę kelionę. Ko gi reikėtų iš jos tikėtis? Į poilsinę kelionę dažniausiai vykstama lėktuvu – toks keliavimo būdas yra kur kas greitesnis ir mažiau varginantis. Nuvykę į savo atostogų šalį, būsite patogiai pervežti į viešbutį. Greičiausiai, būsite pasirinkę apgyvendinimą su „viskas įskaičiuota" maitinimu ar bent jau pusryčiais, tad nereikės sukti galvos dėl maisto ruošos. Jei keliaujate su vaikais, būtinai rinkitės viešbutį, siūlantį pramogas mažiesiems – atkris ir galvosūkis dėl vaikų užimtumo. Štai ir viskas – galite ilsėtis ilsėtis ilsėtis! Tokių atostogų metu tikrai gerai pailsėsite, tačiau, tikėtina, mažiau ištyrinėtite ir pažinsite šalį, nebent papildomai užsisakytumėte ekskursijų ar išsinuomotumėte automobilį ir po kraštą pasižvalgytumėte savarankiškai. Pažintinės kelionės, priešingai, žada mažiau poilsio ir daugiau įspūdžių. Į jas dažniausiai vykstama autobusu arba lėktuvu+autobusu. Toks keliavimo būdas kelia didesnį nuovargį, tačiau jį atperka galybė įspūdžių ir naujų patirčių. Pažintinės kelionės metu apsistosite ne viename, o keliuose viešbučiuose, dažniausiai tik su pusryčiais. Keliausite iš miesto į miestą, apžiūrėsite daug lankytinų objektų ir namo parsivešite galybę nuotraukų ir įspūdžių. Taigi, gerai apgalvokite, ko tikitės iš atostogų, ir sėkmingai išsirinkite savo svajonių kelionę!

KAIP PASIRUOŠTI KELIONEI SU VAIKAIS?

Tikriausiai nėra universalios taisyklės, su kokio amžiaus vaiku leistis į jo pirmąją kelionę. Vieniems patogu keliauti su nešyklėje ramiai snaudžiančiu kūdikėliu, kitiems – su jau ūgtelėjusiu ir savarankiškai vaikščiojančiu mažyliu, tretiems – su ikimokyklinio amžiaus smalsuoliu. Kad ir kada nuspręsite leistis į pirmąją visos šeimos kelionę, svarbiausia jai gerai pasiruošti. Pirmoji taisyklė – iš anksto pasirūpinkite asmens dokumentais (taip taip, asmens tapatybės kortelės ar paso reikės net ir kelių savaičių mažyliui!), notariškai patvirtintu sutikimu, jei keliaus tik vienas iš tėvų, ir kelionės draudimu – juk nežinia, kas gali nutikti keliaujant su mažaisiais padaužom! Jei atostogoms renkatės Turkiją, Egiptą, Graikiją, Bulgariją ar kitą saulėtą kraštą, su vaikais patartina vengti keliauti vasarą – mažiesiems bus sunku ištverti alinantį karštį bei turistų antplūdį. Bet kuriuo atveju, pasirūpinkite kepurėmis, akiniais bei kremu nuo saulės. Turbūt daugiausiai nerimo kelia artėjantis šeimos skrydis. Iš anksto pasirūpinkite užkandžiais bei gėrimais mažiesiems. Lėktuvui kylant, kad neužgultų ausyčių, vaikučiui duokite čiulptuką, čiulpinuką ar gurkšnoti vandens. Į lėktuvo saloną būtinai pasiimkite atsarginių rūbelių ir pasirūpinkite vaikų užimtumu – įsidėkite mėgstamų žaislų (tegul mažylis juos išsirenka pats), spalvinimo knygelių ar planšetę kritiniam atvejui. Jei kelionei lėktuvu su vaikais dar nesijaučiate pasiruošę, šokite į automobilį arba išsirinkite kelionę autobusu ir pasižvalgykite po kaimyninę Latviją, Lenkiją arba leiskitės į Baltijos ar Skandinavijos kruiząkelionė laivu tikrai sužavės mažuosius! Nepamirškite pasirūpinti ir kelionine vaistinėle: įsidėkite vaistų nuo pykinimo, viduriavimo, karščiavimo ir kitų, atsižvelgdami į vaikų sveikatą. Jei viską apgalvosite iš anksto, kelionėje lauks mažiau nemalonių netikėtumų, o Jūsų šeimos atostogos bus nepamirštamos tiek Jums, tiek mažiesiems keliautojams!

ATOSTOGOS LIETUVOJE – KUR KELIAUTI?

Vietinis turizmas šiuo metu išgyvena tikrą aukso amžių – keliones šalies viduje renkasi vis daugiau lietuvių, juk pažinti gimtąjį kraštą dažnai ne ką mažiau įdomu nei svetimą. Keliauti po Lietuvą patogu ir smagu su vaikais, tad tokias atostogas dažnai renkasi šeimos. Įdomių maršrutų randa ir poros bei draugų kompanijos. Patogu ir tai, kad didžiuosiuose miestuose ir kurortuose šiandien galima rasti gerų viešbučių apsistoti. Taigi, jei atostogų metu ar savaitgalį nuspręsite pasižvalgyti po Lietuvą, pirmiausia išsirinkite kryptį – norėsite pasiekti pajūrį ar ištyrinėti Aukštaitiją/Žemaitiją o gal nukeliauti į konkretų miestą bei sudalyvauti sezoniniame renginyje? Jei dar nebuvote, būtinai aplankykite unikalaus kraštovaizdžio Pamario kraštą: Rusnę – vienintelį Lietuvos miestelį saloje, Ventės ragą, kuriame žieduojami paukščiai, „lietuviškąja Venecija" vadinamą romantišką Mingės kaimą. Kuršių nerija – tikras rojaus kampelis Lietuvoje, kurį tiesiog privalo kiekvienas aplankyti ir užsienio svečiams parodyti. Norintiems pajusti praėjusių amžių Lietuvos didybę rekomenduosime aplankyti žymiausius Lietuvos dvarus: Taujėnų, Oginskių, Butautų, Tyzenchauzų ir kt. O ar žinojote, kad Lietuvoje kasmet vyksta daug gražių ir smagių festivalių? Apsilankykite Tulpių žydėjimo šventėje Burbiškio dvare, Žagarės vyšnių festivalyje ar viename iš daugybės muzikos festivalių – Jūsų vasara bus tikrai nuotaikinga!

TRUMPOS KELIONĖS – ĮSIMINTINAM SAVAITGALIUI

Kai planuojame savo savaitgalį, tikriausiai retas kuris pagalvojame, kad galėtumėme jį praleisti kur nors kitur nei Lietuvoje. O be reikalo! Juk kartais tų dviejų-trijų dienų gana, kad nuveiktumėme išties daug, nukeliautumėme ne vieną šimtą kilometrų ir parsivežtumėme lagaminą įspūdžių. Pabandom? Per dvi dienas (ar net vieną!) galite kuo puikiausiai ištyrinėti Karaliaučiaus kraštą (Kaliningradą), Lenkiją, Latviją, Estiją, Baltarusiją. Jei rinksitės į tokią kelionę vykti su kelionių organizatoriumi, Jums nereikės rūpintis programa, o visos kelionės metu lydės gidas, kuris smulkiai papasakos apie šalį ir lankomus objektus. Paprastai į tokias keliones vykstama autobusu labai anksti ryte, o grįžtama tos pačios arba kitos dienos vėlų vakarą. Per dieną ar dvi autobuse tikrai nespėsite pavargti, o galybė įspūdžių viską atpirks. Jei prie savaitgalio pridėsite dar vieną laisvą dieną ar kelionę planuosite per ilgąjį savaitgalį, galėsite nukeliauti dar toliau – į Ukrainą, Slovakiją ar net leistis į kruizą Skandinavijos link. Dažnai visai be reikalo ištisus metus gyvename atostogų laukimu ir dedame visas viltis ir lūkesčius į jas – juk savaitgalis gali būti ne ką mažiau įsimintinas, tereikia šiek tiek paplanuoti ir leistis į šaunų kelių dienų nuotykį!

Rodyti daugiau
preloader
preloader